Aktuality

8.prosinec Informace o změnách jízdního řádu od 10. prosince 2023

Informace o změnách jízdního řádu od 10. prosince 2023

S platností od 10. prosince 2023 dochází ke změnám jízdních řádů v autobusové i vlakové dopravě. Tyto změny reflektují požadavky cestujících, zástupců obcí, škol či zaměstnavatelů, ale také jsou navrženy i na základě sledování provozních ukazatelů systému. Níže uvádíme pro jednotlivé oblasti Královéhradeckého kraje souhrnný přehled změn v jízdních řádech.

7.prosinec Prezident Petr Pavel zavítal do Královéhradeckého kraje, vyzdvihl aktivní rozvoj regionu

Prezident Petr Pavel zavítal do Královéhradeckého kraje, vyzdvihl aktivní rozvoj regionu

Prezident republiky Petr Pavel navštívil Královéhradecký kraj. Během dvoudenní pracovní cesty jednal nejen s vedením kraje, ale setkal se i se starosty obcí na Broumovsku a Náchodsku. Prezidentský pár navštívil mimo jiné hodinářské manufaktury v Novém Městě nad Metují, broumovský klášter či nedávno otevřené Návštěvnické centrum Krkonošského národního parku – Muzeum Krkonoš.

6.prosinec ilustračka

Sídlo kraje, fakultní nemocnice nebo dětský domov. Prezidentský pár dorazil na první oficiální návštěvu regionu

Prezident republiky Petr Pavel a první dáma Eva Pavlová přijeli v úterý 5. prosince na oficiální pracovní návštěvu do Královéhradeckého kraje. V krajském sídle prezidentský pár přivítal hejtman Martin Červíček. Celkem dvoudenní návštěva začala ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Během prvního dne prezident republiky v doprovodu hejtmana zavítal i na další místa regionu.

5.prosinec ilustračka

Filmová komedie, která se točila v Hradci Králové, míří do kin

Kryštof Hádek, Taťjana Medvecká nebo Kristína Svarinská se představí v nové filmové komedii, která se na podzim loňského roku točila hned na několika místech v Hradci Králové. Diváci mohou ve filmu poznat například hvězdárnu a planetárium, obří akvárium, hradeckou náplavku nebo studijní a vědeckou knihovnu. Film pod režisérskou taktovkou Tomáše Dianišky vstupuje do kin v polovině prosince. Jeho premiéra pro tvůrce a zástupce natáčecích lokalit se uskuteční už 5. prosince v Hradci Králové. Komedii osobně představí její protagonisté: režisér Tomáš Dianiška a herci Kryštof Hádek, Gabriela Mikulková a Jakub Albrecht.

30.listopad V Trutnově se představí nové vlaky RegioFox. V kraji začnou jezdit příští rok

Od neděle 10. prosince budou vlaky v regionu jezdit podle nových jízdních řádů

V neděli 10. prosince 2023 začne platit nový jízdní řád pro železniční dopravu v regionu. Rozsah úprav pro jízdní řád 2024 má charakter dílčích změn na jednotlivých tratích. V oblasti vozového parku bude rok 2024 poslední před první dodávkou zcela nových vozidel. Další budou následovat v letech 2025 a 2026. Zkušební provoz jednotek RegioPanter a RegioFox začne ale již v druhé polovině roku 2024.

30.listopad ilustračka

Labyrintem světa do ráje školy. Krajské školství je o krok blíž k ráji pro tělo i duši

Královéhradecký kraj uspořádal 28. listopadu 2023 v Hotelu Nové Adalbertinum závěrečnou konferenci projektu rozvoje vzdělávání k etické výchově, tentokrát s podtitulem Labyrintem světa do ráje školy. Akademici, pedagogové a farářka Martina Viktorie Kopecká seznámili účastníky s budováním školního wellbeingu pro učitele i žáky, odkazem Komenského tvorby do současnosti a diskutovali o rozvoji charakteru žáků či duchovním wellness.

30.listopad Turistika, možnosti spolupráce i věda: tak se Královéhradecký kraj prezentoval na podnikatelském kooperačním fóru v Polsku

Turistika, možnosti spolupráce i věda: tak se Královéhradecký kraj prezentoval na podnikatelském kooperačním fóru v Polsku

Zástupci krajských organizací reprezentovali Královéhradecký kraj na 30. Polsko-německo-českém podnikatelském kooperačním fóru, které bylo spojené s konferencí k 20. výročí spolupráce mezi regionálními samosprávami — Dolnoslezským vojvodstvím a Královéhradeckým, Pardubickým a Libereckým krajem. Zájemcům představil turistické možnosti kraje a možnosti čerpání dotací pro přeshraniční spolupráci.