Aktuality

20.květen Na oslavě 21 let Czech-American TV se podílí i studenti z Univerzity Hradec Králové.

Na oslavě 21 let Czech-American TV se podílí i studenti z Univerzity Hradec Králové.

Nekomerční televizní společnost Czech-American TV právě slaví 21 let od svého založení, během nichž přinesla divákům v zahraničí nespočet poutavých pořadů o České republice. Vznikla díky snaze svého zakladatele, Johna Honnera, rodáka z Jižní Moravy. Ten se po vzoru někdejšího pořadu státní rakouské televize „Hello Austria, Hello Vienna" rozhodl stejným způsobem zviditelnit také svou vlast. Založil v Americe neziskovou organizaci, která se během své existence stala důležitým zahraničním propagátorem Česka. Dodnes přispívá k posílení povědomí o ČR jako o zajímavé, bezpečné a půvabné turistické destinaci.

16.květen PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY: Kraj nabízí pomoc uchazečům, kteří se nedostali na žádnou ze zvolených škol

PŘIJÍMAČKY: Kraj nabízí pomoc uchazečům, kteří se nedostali na žádnou ze zvolených škol

Stejně jako ve zbytku republiky se i v Královéhradeckém kraji dnes uchazeči dozvěděli výsledky své přijímací zkoušky, a tedy i verdikt o přijetí na jimi vybrané střední školy. Letošní novinkou je elektronický systém, kde si žáci mohli navolit až tři školy v rámci vlastních priorit. Ukázalo se ale, že ne každý zvolil správnou strategii při výběru tzv. „záchranné volby“ a nebyl přijat na žádnou z vybraných škol. Královéhradecký kraj se rozhodl takovým uchazečům pomoci zorientovat v jejich situaci.

16.květen Hledáme projekty neziskových organizací a sociálních podniků pro druhý ročník Burzy filantropie v Královéhradeckém kraji

Hledáme projekty neziskových organizací a sociálních podniků pro druhý ročník Burzy filantropie v Královéhradeckém kraji

První Burza filantropie v Královéhradeckém kraji skončila velkým úspěchem. Kraj proto vyhlásil další ročník a nyní přijímá přihlášky projektů, které se chtějí ucházet o podporu donátorů z řad soukromého i veřejnoprávního sektoru. Přihlásit svůj projekt je možné do 14. června s tím, že samotná burza se uskuteční na konci září.

15.květen Na kole po něm jezdil Tomáš Holý. Se záchranou Podsemínského mostu pomůže Královéhradecký kraj

Na kole po něm jezdil Tomáš Holý. Se záchranou Podsemínského mostu pomůže Královéhradecký kraj

Královéhradecký kraj se zapojí do záchrany Podsemínského mostu na Semilsku. Most, který proslavil zejména český film Jak dostat tatínka do polepšovny, je v současnosti v havarijním stavu a jeho opravu se místním léta nedaří uskutečnit. Liberecký a Královéhradecký kraj proto uzavřou memorandum k vytvoření podmínek pro opravu tohoto mostu, který leží na hranici obou krajů v turisticky exponované oblasti Českého ráje.

13.květen
Pozvánka na konferenci Dostupné bydlení v Královéhradeckém kraji

Pozvánka na konferenci Dostupné bydlení v Královéhradeckém kraji

11. června 2024 se od 9:30 uskuteční v EA Hotelu Tereziánský dvůr Hradec Králové již 9. ročník konference Příležitosti pro region, tentokrát na téma Dostupné bydlení v Královéhradeckém kraji. Na konferenci vystoupí řada významných odborníků z národní i regionální úrovně: zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR, Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, Státního fondu podpory investic, Centra pro regionální rozvoj ČR, Centra investic, rozvoje a inovací a představitelů Královéhradeckého kraje či obcí. Registrace je přímo na https://www.chytraakademie.cz/konference-2024

13.květen Na hradecké fakultě proběhlo cvičení složek Integrovaného záchranného systému na aktivního střelce

V Hradci Králové proběhlo cvičení složek Integrovaného záchranného systému na aktivního střelce

Na hradecké univerzitě se pod vedením krajské policie uskutečnilo cvičení složek Integrovaného záchranného systému proti ozbrojenému pachateli, které simulovalo situaci střeleckého útoku muže a ženy na studenty. Nedávná reálná událost na pražské fakultě totiž znovu připomněla potřebu zdokonalování mechanismů k předcházení a zvládaní takových mimořádných situací a nutnost prohlubování povědomí o tom, jak se v takových situacích chovat.