Aktuality

2.říjen Výroční akce programu Interreg V-A ČR - Polsko

Výroční akce programu Interreg V-A ČR - Polsko

Královéhradecký kraj pořádá dne 7. 10. 2023 Výroční akci programu Interreg V-A ČR - Polsko, a to při příležitosti konání Dne otevřených dveří v Dopravním podniku města Hradce Králové.

2.říjen ilustračka

V Žacléři je hotovo, v novém domově pro seniory se těší na klienty

Královéhradecký kraj dokončil stavbu nového domova pro seniory v Žacléři za 166 milionů korun včetně DPH. Zařízení bude součástí nové organizace Rýchorské domovy sociální péče a poskytne 42 trvalých lůžek klientům seniorského věku a 10 míst odlehčovací služby. Zařízení bude v provozu od 2. října.

1.říjen ilustračka

Krajský úřad svítí růžově. Připojuje se k podpoře prevence rakoviny prsu.

Královéhradecký kraj se 1. října symbolickým nasvícením hejtmanství na růžovo připojuje k osvětové kampani Růžový říjen s Loono na podporu prevence rakoviny prsu. Rakovina prsu je druhým nejčastějším druhem rakoviny u žen a ročně se s ní v ČR potká až 7 000 žen. Úřad svítí na růžovo dnes, první říjnovou neděli od 19:30.

29.září Budoucnost využití opočenského kláštera má svou strategii, v neděli 1. října ji veřejnosti představí architektonický ateliér City Upgrade

Budoucnost využití opočenského kláštera má svou strategii, v neděli 1. října ji veřejnosti představí architektonický ateliér City Upgrade

Královéhradecký kraj a architekti ateliéru City Upgrade představí výsledek diskuzí vedení města Opočna, místních obyvatel a kraje o oživení budovy kapucínského kláštera. V nedávno zpřístupněných zahradách v areálu kláštera se v neděli od 13 hodin zájemci seznámí s vytvořenou strategií jeho dalšího rozvoje a návrhem koncepce pro jeho nové využití. Následně další návrhy možného využití představí i studenti z FA ČVUT v Praze a FA VUT v Brně.

25.září ilustračka

Dílny hradecké Vocelovky prošly úpravou, provoz bude levnější

Královéhradecký kraj ukončil investiční akci, která spočívala v zateplení dílen Centra odborného vzdělávání pro automobilový průmysl a dopravu Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Vocelova v Hradci Králové. Stavební práce začaly v dubnu letošního roku a skončily na konci srpna. Za výměnu oken, střechy a zateplení budovy školních dílen ve Vážní ulici kraj vynaložil necelých 16,2 milionu korun včetně DPH.

21.září Mladí sportovci z Úpice přivezli z mezinárodních her medaile

Mladí sportovci z Úpice přivezli z mezinárodních her medaile

Zlatými, stříbrnými a bronzovými medailemi z 12. Evropských her handicapované mládeže Emil open se přišli do sídla kraje pochlubit mladí sportovci ze Speciální Základní školy Augustina Bartoše z Úpice. Letošní ročník byl her byl rekordní, účastnilo se ho 891 mladých sportovců z dvanácti zemí Evropy.

21.září Ve Vamberku došlo k významné a léta projednávané změně v uspořádání silnic

Ve Vamberku došlo k významné a léta projednávané změně v uspořádání silnic

Po více jak 10 letech od dokončení obchvatu Vamberka došlo k dohodě mezi Ředitelstvím silnic a dálnic ČR, Královéhradeckým krajem a městem Vamberk o uspořádání silniční infrastruktury na území města. Do majetku státu nyní patří pouze obchvat města, silnice procházející jeho centrem jsou krajské a Vamberk bude nově spravovat místní komunikace.