Aktuality

23.květen Kraj prostřednictvím dotací podpoří provozovatele sociálních služeb

Kraj prostřednictvím dotací podpoří provozovatele sociálních služeb

Královéhradecký kraj v červenci vyhlásí dotační program na podporu sociálních služeb v regionu pro letošní rok s alokací více jak 40 milionů korun. Finanční prostředky pomohou s běžnými provozními náklady provozovatelům v krajské síti sociální služeb. Žádosti o podporu budou provozovatelé moci podávat od 1. do 31. července 2024.

21.květen V Hostinném vznikne nový domov pro seniory. Městu s výstavbou pomůže kraj

V Hostinném vznikne nový domov pro seniory. Městu s výstavbou pomůže kraj

Královéhradecký kraj finančně podpoří město Hostinné při výstavbě nového domova pro seniory. Nové zařízení s 56 lůžky město postaví za 100 milionů korun včetně DPH, přičemž samo město vynaloží ze svého rozpočtu 20 milionů korun. Výdaje ve výši 80 milionů korun pokryjí dotační prostředky kraje, případně i státu. Senioři by se do něj měli nastěhovat už ve druhé polovině roku 2026.

20.květen Na oslavě 21 let Czech-American TV se podílí i studenti z Univerzity Hradec Králové.

Na oslavě 21 let Czech-American TV se podílí i studenti z Univerzity Hradec Králové

Nekomerční televizní společnost Czech-American TV právě slaví 21 let od svého založení, během nichž přinesla divákům v zahraničí nespočet poutavých pořadů o České republice. Vznikla díky snaze svého zakladatele, Johna Honnera, rodáka z Jižní Moravy. Ten se po vzoru někdejšího pořadu státní rakouské televize „Hello Austria, Hello Vienna" rozhodl stejným způsobem zviditelnit také svou vlast. Založil v Americe neziskovou organizaci, která se během své existence stala důležitým zahraničním propagátorem Česka. Dodnes přispívá k posílení povědomí o ČR jako o zajímavé, bezpečné a půvabné turistické destinaci.