Aktuality

1.prosinec V Trutnově se představí nové vlaky RegioFox. V kraji začnou jezdit příští rok

Od neděle 10 prosince budou vlaky v regionu jezdit podle nových jízdních řádů

V neděli 10. prosince 2023 začne platit nový jízdní řád pro železniční dopravu v regionu. Rozsah úprav pro jízdní řád 2024 má charakter dílčích změn na jednotlivých tratích. V oblasti vozového parku bude rok 2024 poslední před první dodávkou zcela nových vozidel. Další budou následovat v letech 2025 a 2026. Zkušební provoz jednotek RegioPanter a RegioFox začne ale již v druhé polovině roku 2024.

30.listopad ilustračka

Labyrintem světa do ráje školy. Krajské školství je o krok blíž k ráji pro tělo i duši

Královéhradecký kraj uspořádal 28. listopadu 2023 v Hotelu Nové Adalbertinum závěrečnou konferenci projektu rozvoje vzdělávání k etické výchově, tentokrát s podtitulem Labyrintem světa do ráje školy. Akademici, pedagogové a farářka Martina Viktorie Kopecká seznámili účastníky s budováním školního wellbeingu pro učitele i žáky, odkazem Komenského tvorby do současnosti a diskutovali o rozvoji charakteru žáků či duchovním wellness.

30.listopad Turistika, možnosti spolupráce i věda: tak se Královéhradecký kraj prezentoval na podnikatelském kooperačním fóru v Polsku

Turistika, možnosti spolupráce i věda: tak se Královéhradecký kraj prezentoval na podnikatelském kooperačním fóru v Polsku

Zástupci krajských organizací reprezentovali Královéhradecký kraj na 30. Polsko-německo-českém podnikatelském kooperačním fóru, které bylo spojené s konferencí k 20. výročí spolupráce mezi regionálními samosprávami — Dolnoslezským vojvodstvím a Královéhradeckým, Pardubickým a Libereckým krajem. Zájemcům představil turistické možnosti kraje a možnosti čerpání dotací pro přeshraniční spolupráci.

29.listopad Nemocnice Královéhradeckého kraje v prosinci akutní péči neomezí

Nemocnice Královéhradeckého kraje v prosinci akutní péči neomezí

Hromadný protest lékařů formou výpovědí z přesčasové práce se nevyhnul ani nemocnicím Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, kde je dobrovolná přesčasová práce, stejně jako v jiných českých nemocnicích, součástí zavedeného způsobu organizování práce lékařů. Z cca 800 lékařů, kteří v krajských nemocnicích pracují, jich podalo výpověď z dohod o přesčasech přibližně 150. Management nemocnic i zdravotnického holdingu s odboráři aktivně jednají, nicméně i vzhledem k celostátnímu rozměru protestu nebyla dosud nalezena shoda.

28.listopad Kraj hledá nejlepší návrh na modernizaci budovy hradecké hvězdárny

Kraj hledá nejlepší návrh na modernizaci budovy hradecké hvězdárny

Královéhradecký kraj vyhlásil architektonickou soutěž na projektovou dokumentaci modernizace objektu Hvězdárny a planetária v Hradci Králové. Zásadním kritériem v posuzování soutěžních návrhů je zachování funkčnosti pracoviště, a to zejména z hlediska vědeckého a edukačního. Architektonická soutěž je dvoufázová, zasedání poroty k hodnocení návrhů vzešlých ze druhé fáze je plánováno na poslední květnové dny v roce 2024.

27.listopad ilustračka

Nejlepším zaměstnavatelem regionu je podle středoškoláků společnost Škoda Auto

Klub zaměstnavatelů slavnostně předal v sídle Královéhradeckého kraje výroční ceny krajským školám a zaměstnavatelům v rámci dvou propojených soutěží. Nejžádanějším zaměstnavatelem mezi studenty se pro letošní rok stala společnost Škoda Auto. V soutěži Škola doporučená zaměstnavateli uspěla Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Hradec Králové, Vocelova.