Videoreportáže z let 2015-2017

6.9.2017

CIAF 2017

Již tradičně začátkem září vypukla na letišti v Hradci Králové letecká show CIAF. Letošní 24. ročník nabídl přehlídku 80 strojů, které brázdily nebe během sobotního i nedělního dne. Královéhradecký kraj je jedním z hlavních partnerů CIAFu, a leteckého dne se proto zúčastnil hejtman Jiří Štěpán, jeho náměstek a zároveň ředitel CIAFu Aleš Cabicar a dorazili i další významní hosté jako kardinál a arcibiskup pražský Dominik Duka, ministr zahraničí Lubomír Zaorálek či například velvyslanec Arménie Tigran Seiranian, jehož krajan Arťom Mikojan byl jedním z konstruktérů legendárního proudového stíhacího letounu MiG-15. Podívejte se na reportáž.

23.8.2017

Bezpečně do školy s Královéhradeckým krajem

Královéhradecký kraj i letos pamatuje na děti, které 4. září půjdou poprvé do školy. V rámci projektu Bezpečně do školy s Královéhradeckým krajem pro ně připravil balíček, který pomůže tomu, aby jejich první krůčky do školních lavic byly bezpečné.

2.8.2017

Letní opravy silnic

Léto je na samém vrcholu a to stejné platí i o letních stavbách, které probíhají na krajských silnicích. Královéhradecký kraj letos do oprav silnic II. a III. tříd investuje rekordní jednu miliardu korun, a opravy se proto dotknou většiny míst v regionu. Všechny informace o uzavírkách a objízdných trasách najdete na webových stránkách SÚS Královéhradeckého kraje.

1.8.2017

Vodní záchranáři na Rozkoši

Letní sezona běží v plném proudu a akčně začala i pro vodní záchranáře na přehradní nádrži Rozkoš u České Skalice. Záchranáři za sebou mají už několik ostrých zásahů. Utonutí je v České republice druhou nejčastější příčinou náhlé smrti po dopravních nehodách. Z tohoto pohledu je činnost Vodní záchranné služby na velkých vodních plochách zcela nezastupitelná a nenahraditelná. Veškerou činnost přitom dělají vodní záchranáři zdarma ve svém volném čase, přesto na zcela profesionální úrovni. V letošním roce historicky poprvé finančně podpořil Vodní záchrannou službu ČČK Náchod i Královéhradecký kraj. Podívejte se na video.

1.8.2017

Záchrana historických varhan

Královéhradecký kraj má jako jediný v celé republice z krajského rozpočtu dotační program na záchranu historických varhan. V celém regionu je odhadem zhruba tisícovka vzácných nástrojů. Za jejich obnovu bojuje také mimo jiné spolek PROVARHANY. Podívejte se na naši reportáž.

1.8.2017

Celní správa ČR v terénu

O tom, jak vypadá pracovní den Celní správy ČR, se přesvědčil na dálnici D11 hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán. Po seznámení s rutinními činnostmi celníků v terénu si hejtman prohlédl jejich služební techniku, a dokonce byl i svědkem běžné celní kontroly. Podívejte se na reportáž.

1.8.2017

Memorandum o spolupráci

Podepsáním Memoranda o vzájemné spolupráci mezi Královéhradeckým krajem a Univerzitou Karlovou zastoupenou Lékařskou a Farmaceutickou fakultou v Hradci Králové byl potvrzen zájem na pokračování výstavby Výukového a výzkumného centra Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Memorandum bylo podepsáno symbolicky právě v budově nového kampusu, která vyrostla před dvěma lety ve Zborovské ulici v blízkosti hradecké Fakultní nemocnice.

1.8.2017

Záchranáři si podporu zaslouží

Lidé, kteří dělají vše pro to, aby ostatní mohli žít. S ohromným nasazením, často ve velmi náročných podmínkách, s velkou dávkou fyzické i psychické vybavenosti… To vše, a ještě mnohem více, charakterizuje práci žen a mužů u hradecké záchranky, která zachraňuje životy v celém Královéhradeckém kraji i za jeho hranicemi. Zázemí základen ZZS KHK si detailně prohlédl náměstek hejtmana zodpovědný za zdravotnictví Aleš Cabicar. Záchranářům přiblížil reálné kroky, kterými bude Královéhradecký kraj jako zřizovatel záchranku podporovat. Podívejte se na reportáž.

19.6.2017

Nové zázemí tenisového centra

Nový objekt šatnového a hygienického zázemí TENIS-CENTRA DTJ Hradec Králové byl dnes odpoledne slavnostně otevřen za účasti premiéra Bohuslava Sobotky, hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána, náměstkyně hejtmana pro školství a sport Martiny Berdychové, primátora města Hradec Králové Zdeňka Finka a dalších hostů. Královéhradecký kraj podpořil stavbu nového objektu celkovou částkou devět milionů korun. Projekt je dále spolufinancován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a Nadací ČEZ.

19.6.2017

Návštěva premiéra Sobotky

Další rozvoj průmyslové zóny Solnice – Kvasiny a aktualizace vládního usnesení, díky kterému se má navýšit podpora pro region ze tří miliard korun na šest, to bylo téma číslo jedna na společné schůzce hejtmana Královéhradeckého kraje a předsedy vlády České republiky Bohuslava Sobotky. Dalším tématem jednání byla dostavba dálnice D11 od Hradce Králové směrem na Jaroměř a dále do Polska, odměňování řidičů v autobusové dopravě i pracovníků v sociálních službách.