Královéhradecké komentáře 02/2014 - 01/2015

8.1.2015

TV magazín - leden

Ohlédněte se s námi za vánočními svátky a připomeňme si jejich atmosféru tak trochu netradičně – na zámku Hrádek u Nechanic. Zavítáme i do Neratova, kde už víc než 20 let opravují tamní poutní kostel. I díky pomoci kraje může tato památka reprezentovat v celostátní výstavě Má vlast cestami proměn. Představíme i loňskou největší investici kraje do sociální oblasti. Klientům už znovu slouží Domov Dolní zámek v Teplicích nad Metují. A závěr bude patřit krajskému hejtmanovi, Lubomíru Francovi, který popřeje obyvatelům kraje vše dobré do nového roku 2015.

4.12.2014

TV magazín - prosinec

Prosincové Královéhradecké komentáře nás nejprve zavedou do Staré Paky, kde mají zdejší terénní pracovníci sociálních služeb díky daru kraje nový vůz, se kterým mohou dojíždět za klienty. Začaly nám už také padat první sněhové vločky. V druhé reportáži se dozvíte, jak jsou na zimu připraveni krajští silničáři. Třetí reportáž představí stavby roku 2014 Královéhradeckého kraje. A je se na do dívat! Závěr komentářů pak patří broumovksému klášteru, kde v těchto dnech finišuje generální rekonstrukce této národní kulturní památky.

10.11.2014

TV magazín - listopad

Další vydání Královérhadeckých komentářů Vám přináší reportáž z Vrchlabí, kde se staví nová stanioce pro hasiče a záchranáře. Vrátíme se také na letošní Hradecký půlmaraton. Ze sportu bude i další reportáž, která přoblíží Mistrovství Evropy mentálně postižených stolních tenistů. Závěr bude patřit dvorské ZOO, kam se chodily děti bát. Probíhal tam týden duchů.

6.10.2014

TV magazín - říjen

Je tu další díl Královéhradeckých komentářů. Co se událo u nás v kraji v průběhu září?

19.9.2014

TV magazín - září

Jsou tu zářijové Královéhradecké komentáře. Nejprve představíme obec Sovětice, která se stala Vesnicí roku Královéhradeckého kraje.

7.8.2014

TV magazín - srpen

V sprnových Královéhradeckých komentářích se vypravíme do Štikovské rokle v Nové Pace, která hostila tradiční letní tábor dětí s diabetem a celiakií. Ukážeme vám i nejlepší juniorské plachtaře, kteří se sjeli do Velkého Poříčí na Mistrovství České republiky.

3.7.2014

TV magazín - červenec

Co nového v Královéhradeckém kraji? Červen byl nabitý událostmi. Rychnovský zámek se proměnil v řezbářskou dílnu a Hradec Králové žil festivalem Divadlo evropských regionů. Podíváte se s námi i na výstavu Kámen Hořice a do výjimečné Střední průmyslové školy kamenické a sochařské v Hořicích.