Město Hořice vyhlašuje VŘ na pracovní pozici: Referent/ka stavebního odboru

21. 5. 2024 Autor: Město Hořice

MĚSTO HOŘICE
Oznámení o vyhlášení výběrového řízení

Tajemník Městského úřadu Hořice vyhlašuje výběrové řízení na pracovní pozici:

Referent/ka stavebního odboru Městského úřadu Hořice

Pracovní náplň:

Výkon pravomoci obecního stavebního úřadu podle § 34a zákona č. 283/2021 Sb., stavební zákon, ve znění pozdějších předpisů, zejména

  • poskytování předběžných informací
  • vedení řízení o povolení stavebního záměru a povolení změny záměru před dokončením
  • vedení řízení o povolení nestavebních záměrů (změna využití území, , dělení a scelování pozemků, stanovení ochranného pásma)
  • vydávání rámcových povolení (stavby jaderného zařízení včetně staveb souvisejících, záměry v působnosti jiných stavebních úřadů)
  • vedení kolaudační řízení na dokončené stavby
  • povolování zkušebního provozu, předčasného užívání, změny v užívání stavby
  • ověřování pasportů staveb
  • povolování a nařizování odstranění staveb
  • kontrola plnění povinností vyplývajících ze stavebního zákona a souvisejících právních předpisů, ukládání nápravných opatření
  • projednávání přestupků a ukládání pokut
  • poskytování informací vedení městského úřadu, zastupitelstvu města i radě města, poskytování odborných rad a konzultací jejich orgánům,
  • podle pokynů starosty, tajemníka městského úřadu a vedoucího odboru vykonávání dalších pracovních činnosti dle potřeb úřadu a města
  • přidělování, měnění nebo rušení čísel popisných a evidenčních v souladu s ustanovením § 31 zákona č. 128/2000 Sb., o obcích, ve znění pozdějších předpisů, na území města Hořice
Zákonné předpoklady v souladu s § 4 zák. č. 312/2002, o úřednících územních samosprávných celků, v platném znění (dále jen „zák. č. 312/2002“):
  • státní občan ČR, příp. cizí státní občan s oprávněním k trvalému pobytu v ČR; dosažení věku 18 let;
    způsobilost k právním úkonům, bezúhonnost, ovládání jednacího jazyka.
Kvalifikační požadavky:

Kvalifikační požadavky splňuje dle § 30a zákona č. 283/2021 Sb., stavební zákon, ve znění pozdějších předpisů:

  • autorizovaný architekt, kterému byla udělena autorizace pro obor architektura nebo bez specifikace oboru podle autorizačního zákona,
  • autorizovaný inženýr nebo autorizovaný technik, kterému byla udělena autorizace pro obor pozemní stavby, dopravní stavby, stavby vodního hospodářství a krajinného inženýrství, mosty a inženýrské konstrukce, statika a dynamika staveb nebo městské inženýrství,
  • fyzická osoba, která má vysokoškolské vzdělání ve studijním programu náležejícím do oblasti vzdělávání architektura, stavebnictví nebo právo,
  • fyzická osoba, která má vyšší odborné vzdělání v oboru stavebnictví a 1 rok praxe při výkonu činnosti na úseku stavebního řádu ve veřejné správě,
  • fyzická osoba, která má střední vzdělání s maturitní zkouškou v oboru stavebnictví a 1 rok praxe při výkonu činnosti na úseku stavebního řádu ve veřejné správě, nebo Osoba nesplňující kvalifikační požadavky může vykonávat činnost stavebního úřadu na úseku stavebního řádu (tzn. vykonávat pracovní činnost na uvedené pracovní pozici) pod odborným vedením úředníka splňujícího kvalifikační požadavky pro výkon činnosti na úseku stavebního řádu, nejvýše po dobu 3 let (v této lhůtě je nezbytné zajistit splnění kvalifikačních požadavků).
Výhodou je osvědčení zvláštní odborné způsobilosti pro správní činnost stavební řád a vyvlastnění nebo osvědčení o úspěšném vykonání úřednické zkoušky pro obor státní služby, jehož součástí je stavební řád.

Odborné předpoklady:

  • znalost zákona č. 283/2021 Sb., stavební zákon, ve znění pozdějších předpisů
  • orientace v zákoně č. 500/2004 Sb., správní řád, a základní orientace v zákoně č. 128/2000 Sb., o obcích, vše ve znění pozdějších předpisů
  • pokročilá znalost dovednost práce na PC (MS Office, Internet, elektronická pošta)
  • zkušenosti s prací s právními předpisy)
  • velmi dobrý písemný projev
Osobnostní předpoklady a jiné požadavky:
  • dobré komunikační a organizační schopnosti, umění jednat s lidmi
  • schopnost týmové práce i samostatného rozhodování, spolehlivost
  • analytické a koncepční myšlení
  • odolnost proti stresu
  • předpoklady pro výkon práce ve veřejné správě v souladu s Etickým kodexem úředníků a zaměstnanců veřejné správy
  • řidičský průkaz skupiny B
Náležitosti přihlášky:
  • jméno, příjmení a titul uchazeče; datum a místo narození; státní příslušnost; místo trvalého pobytu; číslo občanského průkazu (příp. číslo dokladu o povolení k pobytu u cizích státních příslušníků); datum a podpis;
  • uchazeč dále uvede telefonní číslo a e-mailovou adresu pro účely komunikace v souvislosti s výběrovým řízením
K přihlášce uchazeči doloží:
  • strukturovaný životopis, včetně údajů o dosavadních zaměstnáních a odborných znalostech a dovednostech týkajících se správních činností
  • výpis z Rejstříku trestů (nikoli starší 3 měsíce)
  • úředně ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání
  • kopie dalších dokladů o absolvování odborných kurzů nebo jiného vzdělání
Místo výkonu práce:
Město Hořice, náměstí Jiřího z Poděbrad 342, 508 01 Hořice

Pracovní poměr:

  • doba neurčitá
Platové zařazení: 10. platová třída
  • dle zák. č. 262/2006 Sb., zákoník práce, v platném znění, nařízení vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, v platném znění, a nařízení vlády č. 222/2010 Sb., kterým se stanoví katalog prací a kvalifikační předpoklady, v platném znění.
Nabízíme: zajímavou a různorodou práci, motivační finanční ohodnocení, 3 dny zdravotního volna, příspěvek na stravné, příspěvky ze sociálního fondu, podpora při studiu a dalším vzdělávání, pružný začátek a konec pracovní doby

Přihlášku s uvedenými doklady doručí uchazeči v zalepené obálce na podatelnu MěÚ Hořice, případně zašlou poštou na adresu: Město Hořice, náměstí Jiřího z Poděbrad 342, 508 01 Hořice, nejpozději do 17. 6. 2024.
Na obálce uchazeči vyznačí: „Neotvírat — VŘ – referent/ka stavebního odboru.“

O přesném termínu výběrového řízení budou uchazeči vyrozuměni pozvánkou.

Bližší informace o pracovním místě u tajemníka MěÚ Mgr. Michala Kuchty na tel. 492 105 423.

Předpokládaný nástup do zaměstnání je 1. 7. 2024, případně v jiném termínu po dohodě s vybraným uchazečem.

Toto oznámení bylo zveřejněno dne 16. 5. 2024 vyvěšením na úřední desce a umístěním na webových stránkách města Hořice: www.horice.org/volna-mista.

Podáním přihlášky uchazeč bere na vědomí, že město Hořice bude pro potřeby výběrového řízení zpracovávat jeho osobní údaje. Zpracování bude probíhat v souladu s příslušnými právními normami o ochraně osobních údajů a s Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů).

Vyhlašovatel si vyhrazuje právo zrušit toto výběrové řízení bez uvedení důvodu. Uchazeč nemá nárok na úhradu nákladů, které mu vznikly v souvislosti s účastí ve výběrovém řízení.

Po ukončení výběrového řízení budou přílohy přihlášky zaslány uchazeči doporučeně zpět pouze na vyžádání.

V Hořicích dne 16. 5. 2024

Mgr. Michal Kuchta
tajemník

Soubory ke stažení