Open Days v Královéhradeckém kraji úspěšně za námi

4. 11. 2015

Královéhradecký kraj pořádal ve svém sídle akci Open Days, která se zabývá různými pohledy na rozvoj podnikání v u nás a možnost využití evropských dotací. Ve spolupráci s agenturou CIRI, Eurocentrem Hradec Králové a Europe Direct proběhl 3. listopadu v sále zastupitelstva seminář s vybranými panelisty. Hostil je hejtman Lubomír Franc, který akci otevřel úvodním slovem.

Open Days v Královéhradeckém kraji úspěšně za námi
S prezentací na téma česko-belgického podnikání dorazil ze zahraničí i český velvyslanec v Belgickém království Jaroslav Kurfürst. Se svými přednáškami a příspěvky do diskuze ho následoval například Jan Michal, vedoucí Zastoupení Evropské komise v České republice, nebo Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu.

Hejtman Lubomír Franc v úvodu poukázal na to, jakým způsobem je v současnosti možné pracovat s evropskými dotacemi v oblasti podnikání a že je vhodné seznámit se s novými možnostmi a nástroji, které k tomu v současné době jsou. Přednášky se dotkly i tématu startupů pro začínající podnikatele. Ve druhé části programu promluvila například Zita Kučerová, ředitelka Regionální rozvojové agentury CIRI, nebo Michal Tureček, ředitel pobočky CzechInvest pro Královéhradecký kraja zástupce Ministerstva pro místní rozvoj ČR.

Fotogalerie