KACPU mění adresu i provozní dobu

29. 3. 2022

Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) ve čtvrtek 31. března zahájí provoz na novém místě v administrativní budově Na Okrouhlíku v Hradci Králové. Zároveň od stejného dne centrum zkrátí svou provozní dobu od 7 do 19 hodin. Mimo tuto dobu bude centrum poskytovat podporu uprchlíkům pouze ve formě zajištění přespání do druhého dne.

Z důvodu nízké vytíženosti centra v nočních hodinách jsme se rozhodli zkrátit jeho denní provozní dobu na 12 hodin. Centrum bude od 31. března poskytovat administrativní pomoc uprchlíkům každý den od 7 do 19 hodin. Mimo tento čas bude centrum prostřednictvím hasičského záchranného sboru zajišťovat pouze nouzové přespání do druhého dne. Aktuálně již není efektivní držet 24hodinový kompletní provoz centra. V případě dalšího vývoje uprchlické krize jsme připraveni provozní dobu znovu upravit,“ uvedl hejtman Martin Červíček.

KACPU od 2. do 29. března odbavilo přes 10 tisíc ukrajinských uprchlíků. Zatímco v prvních týdnech provozu centrem denně prošlo v průměru 600 osob, v posledních dnech se jejich počet snížil na zhruba 200 za den.

Ve středu 30. března se centrum ve 12 hodin uzavře a začne se stěhovat na novou adresu Na Okrouhlíku 1371, Pražské Předměstí, Hradec Králové. Znovu zprovozněno by mělo být na novém místě v dopoledních hodinách ve čtvrtek 31. března.

Rozprostírat se bude ve dvou podlažích, kdy u vstupu vedle recepce bude čekárna a místo pro vyřízení žádosti o ubytování, v prvním nadzemním podlaží pak bude probíhat veškerá administrativní část registrace.

Registrace v KACPU čítá tyto procesy: lustraci, vydání víza, kontakt s úřadem práce, sjednání zdravotního pojištění, případně zajištění ubytování. Veškerou administrativu usnadňuje fakt, že registrace probíhá na jednom místě.

Fotogalerie