Filmová komedie, která se točila v Hradci Králové, míří do kin

5. 12. 2023

Kryštof Hádek, Taťjana Medvecká nebo Kristína Svarinská se představí v nové filmové komedii, která se na podzim loňského roku točila hned na několika místech v Hradci Králové. Diváci mohou ve filmu poznat například hvězdárnu a planetárium, obří akvárium, hradeckou náplavku nebo studijní a vědeckou knihovnu. Film pod režisérskou taktovkou Tomáše Dianišky vstupuje do kin v polovině prosince. Jeho premiéra pro tvůrce a zástupce natáčecích lokalit se uskuteční už 5. prosince v Hradci Králové. Komedii osobně představí její protagonisté: režisér Tomáš Dianiška a herci Kryštof Hádek, Gabriela Mikulková a Jakub Albrecht.

do textu 2

Výrazným tématem filmu, který vznikl za podpory Královéhradeckého kraje a města Hradec Králové, je astronomie, kosmonautika, láska k vesmíru a hvězdám. Řada scén se točila v hradecké hvězdárně a v planetáriu. V hlavních rolích se představí Kryštof Hádek a Kristína Svarinská. Zapletou se do jedné nevinné lži, která následně strhne lavinu nedorozumění. Hlavní hrdina totiž přemluví svou těhotnou sousedku a bývalou striptérku, aby jednou jedinkrát sehrála jeho přítelkyni před maminkou. Situace se ale zvrtne a to, že jsou zamilovaný pár, musí pak předstírat mnohem déle.

V dalších rolích se divákům představí Anna Polívková, Sandra Nováková, Filip Rajmont, Pavel Soukup, Miroslav Noga nebo Veronika Žilková. První diváci mohou zavítat do kin nejen v Královéhradeckém kraji od 14. prosince 2023.

do textu 1
Kryštof Hádek na hradecké náplavce

„Lítá v tom je komedie o jedné milosrdné lži, která spustí řetězec událostí a rozvine hodně zajímavý příběh. Taky je o tom, jak je život nevyzpytatelný, přináší nečekané situace a zážitky a může se během jedné vteřiny úplně změnit,“ říká k filmu herečka hlavní role Kristína Svarinská.

Herečka Kristína Svarinská se v hlavních rolích představí s Kryštofem Hádkem. „Od začátku mě ten námět a příběh bavil, stejně jako další obsazení a to, že film točí právě Tomáš Dianiška. Myslím, že ten příběh je chytře napsaný, film sám je hezky výtvarně a vizuálně natočený, a je to sranda,“ popisuje Hádek.

Trailer k romantické komedii Lítá v tom

Velkou část vizuální stránky filmu obstaral právě Hradec Králové. Kryštof Hádek se proháněl na kole například po hradecké náplavce u řeky, kromě hradeckých ulic obsadili filmaři i Studijní a vědeckou knihovnu HK, Fakultní nemocnici Hradec Králové, sanatorium SANUS, vlakové nádraží a natáčeli i v Obřím akváriu Hradec Králové nebo se sborem kněze Ambrože Církve československé husitské.

V dalších rolích hrají Anna Polívková, Sandra Nováková, Filip Rajmont, Pavel Soukup, Miroslav Noga nebo Veronika Žilková.

do textu 3
Hlavní hrdinové filmu v planetáriu

Film vzniká za podpory Královéhradeckého kraje a města Hradec Králové. Producenty filmu jsou love.FRAME a Bontonfilm Studios. Hlavním partnerem filmu je ČSOB. Koproducenty filmu jsou Media One, innogy a ART4. Film vzniká ve spolupráci s televizí Nova, Markíza a společností T2O. Partnery filmu jsou PFX, Beep a Divadlo pod Palmovkou. Formou filmových pobídek podpořil vznik filmu AVF SK.

Film vznikl na základě maďarského originálu “SEVELED” od Dénes Orosz a Zsuzsi Várady.

Fotogalerie