Datový portál KHK slaví další úspěch

27. 6. 2022

Datový portál Královéhradeckého kraje ocenilo Ministerstvo vnitra ČR za projekt Datový katalog otevřených dat a Datový portál KHK. Cenu ministerstva vnitra za inovaci ve veřejné správě pro rok 2021 převzal na 14. ročníku soutěže náměstek Pavel Bulíček spolu s realizačním týmem. Datový portál nově patří mezi nejinovativnější krajské projekty v Čechách.

Datový portál KHK slaví další úspěch

„S velkou radostí jsem převzal Cenu Ministerstva vnitra za inovaci ve veřejné správě v kategorii zaměřené na občany regionu. Pro náš webový portál Data KHK je to v pořadí již třetí významné ocenění. Jsem hrdý, že právě datový portál pod vedením kolegů z odboru analýz a podpory řízení může v oblasti digitalizace veřejné správy reprezentovat kraj na celorepublikové úrovni a zvyšovat tak jeho prestiž,“ řekl k ocenění první náměstek hejtmana pro oblast inovací, investic a informačních technologií Pavel Bulíček.

Ministr vnitra uděluje celkem tři druhy cen za inovace ve veřejné správě – Cenu MV za inovaci cílenou na občana, Cenu MV za inovaci cílenou na zaměstnance organizace a Cenu MV za digitální inovaci. Královéhradecký kraj získal ocenění v první kategorii, ve které odborná komise hodnotila zejména inovativnost, pozitivní dopad na občany, zapojení uživatelů do vývoje řešení a uplatnitelnost i v dalších organizacích veřejného sektoru.

Zástupci kraje převzali cenu z rukou ředitele odboru strategického rozvoje a koordinace veřejné správy Ministerstva vnitra ČR Davida Slámy na 6. ročníku konference Moderní veřejná správa při příležitosti slavnostního večera v olomoucké Pevnosti poznání.

Autorem ceny je český designér a brusič Aleš Zvěřina, který se výrobě tradičního a ručně zpracovaného, ale také moderního designového skla věnuje ve studiu AZ-Design. Ceny Ministerstva vnitra za kvalitu a inovaci ve veřejné správě jsou udělovány od roku 2005.

Datový portál je informačním místem pro občany z veřejně dostupných a otevřených dat pro Královéhradecký kraj. Data jsou zpracována do uživatelsky přívětivých formátů a předávána transparentně veřejnosti formou infografik, zajímavých přehledů, statistických a mapových výstupů a datových karet. Pro veřejnost jsou k dispozici na jednom místě strategické dokumenty za jednotlivé oblasti. Portál je zároveň rozcestníkem všech portálů a aplikací Královéhradeckého kraje a CIRI.

Odkaz na web: www.datakhk.cz.

Fotogalerie