Královéhradecký kraj má svou Regionální fotbalovou akademii

18. 5. 2021

Vznik Regionální fotbalové akademie (RFA) v Hradci Králové stvrdili svými podpisy hejtman Martin Červíček, primátor Alexandr Hrabálek a generální sekretář Fotbalové asociace ČR Jan Pauly. Založení akademie, která bude od září tohoto roku fungovat při FC Hradec Králové, je součástí projektu regionálních fotbalových akademií existujících již na devíti místech v republice.

„Kraj dlouhodobě podporuje fotbalovou mládež a já jsem moc rád, že po letech úsilí se město Hradec Králové, kraj i Fotbalová asociace České republiky domluvily na tom, že RFA v našem kraji zřídíme. Potenciál je obrovský, protože tady se s mládeží vždy pracovalo dobře. Věřím tomu, že do budoucna tato akademie prospěje celému kraji a těším se, že v ní budeme vychovávat mladé fotbalisty a připravovat je pro velký fotbal,“ řekl hejtman Martin Červíček.

„S radostí můžu oznámit, že jsme od 1. září připraveni otevřít další RFA, čímž plníme náš dlouhodobý plán mít v každém kraji jednu akademii. Finišují přípravy, nabíráme hráče, sestavujeme realizační tým, finalizujeme součinnost se školou a internátem,“ uvedl Karel Poborský, ředitel Oddělení elitní mládeže a vedoucí Úseku akademií.

Cílem RFA je centralizace fotbalových talentů v kategorii čtrnáctiletých a patnáctiletých hráčů. Těm RFA poskytuje nadstandartní výchovně-vzdělávací podmínky a optimálně je rozvíjí po stránce sportovní a osobnostní.

Momentálně úspěšně funguje devět RFA. Ta se sídlem v Hradci Králové bude desátou.

„Postupně naplňujeme plán, který byl v loňském roce schválen Valnou hromadou FAČR. Tím myslím Strategický plán FAČR a část, která se týká RFA. Naším cílem je mít akademii v každém kraji. Jde o další dva ročníky U14 a U15, které budou mít zastoupení na elitní úrovni v dalším kraji. Zájem z Královehradeckého krajského fotbalového svazu byl veliký a já si myslím, že si to zde opravdu zaslouží,“ doplnil Jan Pauly, generální sekretář FAČR.

ZDROJ: FAČR

Fotogalerie