Barevné domky Hajnice projdou modernizací za téměř 148 milionů korun

18. 10. 2021

Ještě letos v listopadu by stavbaři měli začít pracovat na rozsáhlé modernizaci budov v Barevných domcích v Hajnici na Trutnovsku. Po prvotní demolici zde v rámci první etapy vyroste nová jednopodlažní budova s kapacitou 36 lůžek. V druhé etapě projde rekonstrukcí také budova s technickým zázemím zdejšího sociálního zařízení. Konec všech stavebních prací se předpokládá v roce 2024. Kraj za to zaplatí bezmála 148 milionů korun.

Barevné domky Hajnice projdou modernizací za téměř 148 milionů korun

„V první etapě stavby dojde k demolici ubytovacího objektu a stávající hospodářské budovy pro čistírnu odpadních vod. Po provedení inženýrských sítí dojde k výstavbě jednopodlažního objektu pro ubytování s kapacitou 36 lůžek a další budovy pro technické zázemí. Ve druhé etapě této investice zrekonstruujeme hlavní provozní a administrativní budovy, kdy v rámci kompletní rekonstrukce interiéru zdejší zařízení získá také například novou kuchyň a prádelnu. Náklady na rekonstrukci jsou 147,8 milionu korun,“ uvedl první náměstek hejtmana Pavel Bulíček, do jehož gesce spadá oblast investic.

Kompletní modernizace by měla být hotová v roce 2024. Fungování sociálního zařízení se po dobu stavebních prací nezmění.

„Výstavbou nové budovy pro ubytování klientům poskytneme několikanásobně lepší ubytovací podmínky s vyšší mírou soukromí, což bude vyhovovat například lidem se specifickými požadavky na formu soužití. Přestavba pomůže také zdejšímu personálu, který díky lepším podmínkám bude klientům poskytovat kvalitnější péči. Tímto projektem pokračujeme v nastaveném trendu, kdy péči o osoby s handicapem směřujeme individuálnějším přístupem v prostředí blížícímu se v co nejvyšší možné míře běžnému domácímu prostředí,“ doplnila náměstkyně hejtmana pro oblast sociálních věcí Martina Berdychová.

Barevné domky Hajnice jsou příspěvkovou organizací Královéhradeckého kraje poskytující sociální služby lidem s mentálním či jiným druhem postižení. Zařízení provozuje také sociálně-terapeutickou dílnu, kavárnu a různé chráněné dílny, kde se jeho klienti mají možnost dále rozvíjet. Pod Barevné domky Hajnice patří také chráněné bydlení v Trutnově a Dvoře Králové nad Labem.

Fotogalerie